Trápí Vás pigmentové skvrny? Nevzdávejte to a bojujte s nimi!

15.10.2017

Kladu si otázku, proč stále více žen trápí pigmentové skvrny, které ke mně přichází řešit. Velkou měrou za to jistě může dobou zhoršená míra škodlivosti slunečních paprsků, dále pak také hormonální změny. Velkým problémem je ale nedostatečná péče o tuto pleť. Obzvláště o pleť reagující na hormonální změny je nutné především pečovat preventivně. 

Každou pleť je nutné chránit před sluněním, ale u pleti náchylné k tvorbě pigmentových skvrn toto platí dvojnásob. Tuto pleť bychom měli chránit ochranným faktorem SPF50 a přímému slunečnímu záření nevystavovat vůbec. Je dobře, že již trend opálené pleti je na ústupu a jsme ohledně opalování pleti opatrnější. Bohužel i to, jak pleť a kůži vystavujeme již v mladém věku /15-25 let/, se podepisuje na tom, jak naše pleť vypadá a stárne od 30ti let. Další důležitým krokem je péče nejen o vrchní část pleti, ale též o spodní vrstvu pleťovým sérem. Do své běžné péče je nutné zařadit i peeling a masku. U pleti řešící již vzniklé pigmentové skvrny také sérum na pigmentaci, které řeší odstranění již vzniklých skrvn. Zde je velmi důležité začít ihned po vytvoření skvrny, neboť čím déle začnete, tím déle odstranění trvá. 

 Obrňte se trpělivostí a vytrvejte, náprava není ze dne na den, ale pokud vydržíte a věnujete pleti dostatečnou péči a lásku, bude vypadat nejen jednotně, ale krásně svěže. Stejně jako platí pravidlo "jsme to, co jíme" platí též "vypadáme tak, jak se o pleť staráme". Přeji všem ženám, ať jejich pleť jen září a neztrácí v životě optimismus, protože především ten nám do naší tváře přináší nezbytnou šťávu.