Líčení rtů aneb co dokáže rtěnka.......

07.09.2017

Při testování nových rtěnek mě napadla otázka: Proč české ženy nenosí rtěnku a opomíjí s líčením své rty? Každý den potkávám tři typy žen. Jeden s dokonalým make-upem, ale bez líčení rtů, druhý s žádným make-upem a třetí s make-upem včetně rtů. Tento třetí potkávám u nás ale opravdu velmi málo, někdy za celý den ani jednu ženu. A přitom je to taková škoda, neboť rtěnka či lesk dodává celému make-upu pomyslnou tečku. Je to jako když namalujete obraz, ale nedokončíte pozadí. Rtěnka líčení dodá šmrc a svým způsobem ho zakončí. Já sama jsem dříve patřila k druhé skupině a později k té první. Možná je to proto, že my české ženy se bojíme být viděny nebo jsme byly učeny nevyčnívat, či že rtěnka je projevem jakéhosi sexuálního symbolu. Ano, budete jiná. Budete vypadat upraveně, budete víc sebevědomá. A v případě rtěnky s odstínem do červena se za Vámi budou lidi, obzvláště mužská část populace, otáčet :-) To já beru jako takový bonus a užívám si to. Dovolím si říct, že čím výraznější žena, tím sebevědomější žena. Rozhlédněme se kolem sebe, při spatření výrazné rtěnky, spatříme ženu vyzařující sebedůvěru a víru v sebe.  Ale pozor, abychom nepůsobily "laciným" dojmem. I k tomu může díky chybnému použití či výběru odstínu dojít.  Ať je důvod nertěnkování jakýkoliv, ráda bych to osobně změnila, a proto na kurzu učím ženy rtěnku používat. Každé ženě rtěnka sluší, když vybere ten správný odstín, a od toho jsem tu já, abych jí s tím poradila. Ale pozor, je to nakažlivé! Jakmile jednou nalíčíte rty a uvidíte tu změnu, již nebudete chtít jinak :-) Dávejte ovšem pozor na hydrataci rtů. Není nic ošklivějšího, než krásný padnoucí odstín rtěnky na vysušených rtech pokrytých nevzhlednými šupinkami. O rty je nutné také pečovat, o tom ale pár slov někdy jindy.......

Jsou různé druhy rtěnek. Lesklé či matné. Záleží převážně na textuře rtěnky. Při výběru si dejte pozor nejen na správný odstín, ale i výběr správného druhu. Některé Vám méně na rtech vydrží a je nutné během dne rtěnku doplňovat, ale zase většinou více hydratují, takže u rtů, které mají sklony k vysušování, se hodí lépe, jsou takové "vláčnější".  Na druhou stranu rtěnky s matnou texturou většinou drží až několik hodin, jsou sytější a výraznější. Hodně záleží na technologii, kterou jsou vyráběny. Jak dlouho rtěnka vydrží má převážně vliv i to, jak rtěnku nanášíme.

Já si hodně zamilovala nové gelové rtěnky, které jsou polomatné i pololesklé, nádherně syté a velmi snadno se nanášejí. Díky své gelové technologii vydrží o mnoho delší dobu, než rtěnky hydratační lesklé True Dimension, které byly do teď mým pomocníkem číslo jedna při líčení rtů. Rty nevysušují, což pro mě bylo velmi důležité. V kolekci najdete neutrálnější odstíny i barevné. Pro mě jsou nyní velkým hitem a jsem z nich opravdu nadšená. Červená rtěnka je naprosto famózní, několik odstínů růžové, kterou si vybírám podle nálady. No, vyzkoušejte a najděte si odstín právě pro Vás, jsou kouzelné. Zahajuji barevný podzim a každou ženu, která dočetla až sem a chce se krášlit odměním dárkem v podobě 10% slevy na jakoukoliv rtěnku, kterou si vybere! Stačí při koupi rtěnky znát heslo "barevný podzim". Udělejme svět barevnější, veselejší a krásnější.